Vysoká škola múzických umení Bratislava /114 min/ (vstupné 30 Kč) Dokument: O Soni a jej rodine /Daniela Rusnoková, 2006, 35 min/ Hraná tvorba: Studený spoj /Miroslav Remo, 14 min/ Ďalšie dejstvo /Prikler Mátyás, 2006, 24:21 min/ Ábelov čierny pes /Mariana Čengel-Solčanská, 2006, 30 min/ Animace: About Socks and Love /Michaela Čopíková, 2008, 6:41 min/ Woolf /Juraj Kubinec, 2006, 4:07 min/
O Soni a jej rodině
Ábelov čierny pes
Kino Máj
19:30
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ Strach(y) ze tmy /česká předpremiéra/ /Francie, 2007, 85 min/
Režiséři Juráček a Havetta v dokumentu (vstupné 30 Kč) Klíč k určování trpaslíků /Martin Šulík, ČR, 2002, 58 min/ Slávnosť osamelej pálmy /Marko Škop, Juraj Johanides, Slovensko, 2005, 39 min/
Klíč k určování trpaslíků
Temný obraz
Videodrome
Slávnosť osamelej pálmy
Knihovna K. H. Máchy
10:00
Lucie Seifertová – beseda o literatuře pro děti s dětmi /autorka a ilustrátorka Dějin českého národa, leporel Tajemná Praha či Tajemné hrady a zámky/ (vstup zdarma) Bloky krátkých filmů – to nejlepší z festivalů (vstup zdarma)
12:00
ANIFEST /65 min/
13:30
FRESH FILM FEST /90 min/
15:30
SHORTFILM /40 min/
16:30
NA ŠKOLE, PO ŠKOLE /bývalí studenti Filmové školy a UTB ve Zlíně osobně představí své filmy - Marek Rubec, Aleš Výmola, Dan Černý, Tomáš Hájek/
Divadelní stan u Letního kina
19:00
VOICES /Pavla Milcová, kytarista Peter Binder, kontrabasista Jaromír Honzák, houslista a klávesista Martin Zbrožek – muzika přesahující jazz i lidovou hudbu v autorských skladbách/
21:00
NANA ZORIN /originální koktejl taneční a kytarové hudby, psycha i popu, který vám pořádně protočí panenky/
Divadlo Letí, Praha: Náš malý svět /současná irská hra Mitchella Garryho o třech bratrech uprostřed Belfastu a o násilí a nepsaných pravidlech v režii Martiny Schlegelové/
California Dreamin´
Estamira
Zlomená křídla
Knihovna K. H. Máchy
15:00
STŘET S POLITIKOU: VAROVÁNÍ DO LET BUDOUCÍCH
Hosté bloku: publicista Erik Tabery, režiséři Tomáš Kudrna a Radim Špaček Bezesné noci /Radim Špaček, David Čálek, ČR, 2003, 108 min/ Vládneme, nerušit /Tomáš Kudrna, ČR, 2008, 52 min/
Hosté bloku: publicista Erik Tabery, režiséři Tomáš Kudrna a Radim Špaček
Bezesné noci
Vádneme, nerušit
Divadelní stan u Letního kina
15:30
Divadlo z Praku, Praha: O perníkové chaloupce
/pohádka plná vtipu, písniček a poučení, hrají a zpívají Karel Zima a Jarmil Škvrna a roztomilé loutky/
Altán na Střeleckém ostrově
17:00
LITOMĚŘICKÁ HUDEBNÍ SCÉNA: Pure Silence, Povinný výtěr, SKAžená SKArlet
Pure Silence
21:00
SCHODIŠTĚ /Již 25 let si „Nahoru po schodišti dolů band“ bere s odvážnou lehkostí, občas i drzostí z hudebních stylů vše, co mu přijde pod ruku./
BORŠČ /autorské divadelní představení Hany Malanikové a Evy Čechové/
Divadelní stan u Letního kina
15:30
Divadelní soubor Mráz po zádech, Praha: Anastazius Kočkorád – velký kouzelník /Pohádka pro děti i dospělé o jednom klukovi s divným jménem, který se učí čarovat. Hrají: Drahomír Mráz a Eva Čechová/